Сьогодні стрімкий ритм життя і їжа «на бігу», на жаль, дає свої плоди – на захворювання шлунково-кишкового тракту страждають дуже багато людей. Одним із найнадійніших методів виявлення патологій є гастроскопія – метод візуального дослідження стравоходу та шлунка, який виконується за допомогою спеціального інструменту гастроскопа.
Цим словом налякана більшість людей, що народилися Радянському Союзі. Не панікуйте! «Ковтати шланг», як називають у народі цю процедуру, не боляче і не страшно. На щастя, ми живемо в 21 столітті, сучасні апарати та професіоналізм лікарів дозволяють проводити гастроскопію швидко (всього за кілька хвилин) та з мінімумом неприємних відчуттів.
Історія
Гастроскопію вперше у 1868 році використав на практиці німецький терапевт Адольф Куссмауль. Свою назву процедура отримала від давньогрецьких слів «гастро» – шлунок та «скопео» – дивлюся. Сьогодні в медицині закріпилися також і інші назви: езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) та фіброгастродуоденоскопія (ФГДС).
Показання
Лікар-гастроентеролог може призначити ФГДС у таких випадках:
- Регулярна нудота чи блювання
- Втрата ваги, яка не має пояснень
- Печія
- Болі в животі та стравоході
- Спадкові захворювання (якщо у вашому роді у когось були виразки, рак шлунка)
Технологія гастроскопії у Краматорську
Пацієнт лягає на лівий бік, до рота вставляється пластиковий загубник, через який лікар вводить зонд. Завдання пацієнта при цьому – спокійно лежати, глибоко дихати та слухатися вказівок лікаря. Гастроскоп, що має довжину близько метра і діаметр менше сантиметра, має на кінці оптичну систему (маленьку відеокамеру), яка знімає стан слизової оболонки шлунка і передає на монітор лікаря.
Скільки триває ФГДЗ?
Зазвичай, процедура проводиться від 5 до 30 хвилин. У виняткових випадках гастроскопію роблять під загальним наркозом, час у своїй може збільшитися до 60 хвилин.
Вартість консультації під час процедури гастроскопії?
Всі наші послуги та ціни
Чи боляче це?
Найчастіше пацієнти не відчувають болю, лише невеликий дискомфорт. Але в деяких людей зустрічається блювотний рефлекс, тому для зменшення чутливості лікар може обприскати ротову порожнину знеболюючим препаратом.
Протипоказання до проведення
- Інсульт
- Інфаркт
- Гіпертонічний криз
- Бронхіальна астма
- Деякі психічні захворювання
- Цукровий діабет
- Повний список протипоказань ви завжди зможете уточнити у лікаря.
Поради
Якщо лікар призначив вам гастроскопію, поставтеся до процедури серйозно:
Напередодні процедури утримуйтеся від куріння та вживання спиртного
Гастроскопія проводиться натще, останній прийом їжі повинен бути не пізніше ніж за 8 годин до процедури. По можливості виключіть важку, жирну їжу, обмежтеся невеликою порцією некалорійної страви.
Не рекомендується прийом ліків. Винятком (після погодження з лікарем) можуть стати препарати для серця, зниження тиску та інші справді життєво необхідні.
Гастроскопія – сучасний та надійний метод дослідження. Довіртеся лікарям, і ця процедура не завдасть вам жодних незручностей. Будьте здорові!